V. Uspaskichas: Nesvarbu, kad pavogė – svarbu, kad atsistatydina? Arba šią savaitę mačiau, kaip miršta valstybė 2016-05-14

Rašyti ir skaityti komentarus (59)

Teksto dydis: mažinti | didinti

Nesu šventas ir nesu tiek svarus, kad galėčiau smerkti Eligijų Masiulį. Niekada neturėjau „kiaulės akių“.
Esu ramus, kad į partiją atnešiau savo pinigų daug daugiau nei gavau į ją paramos, o valstybei uždirbau ir įnešiau į Lietuvos ūkį šimtus milijonų eurų, todėl mano sąžinė rami. Tikrai dirbau žmonėms ir Lietuvai, nes tai atsispindi visuose mano iniciatyva teiktuose įstatymo projektuose. Gal buvau aplaidus ir nesugebėjau prižiūrėti buhalterio darbo, nes tuo metu pagal įstatymus, paramos kiekis partijoms nebuvo ribojamas, tik reikėdavo tinkamai įforminti.

Visko galima buvo tikėtis iš šios savaitės įvykio, susijusio su kyšiu liberalams, bet kad visi choru pradės laidoti savo valstybę, gimtinę, tėvynę dar būnant jai gyvai – tikrai nesitikėjau. Visi. Nuo Prezidentės iki paprasto piliečio turinčio galimybę prieiti prie mikrofono ar TV kameros kalbėjo beveik tą patį, arba paprasčiau sakant, ėmė kastuvą ir parklupdytą, bet dar gyvą valstybę užkasinėjo.

Prezidentė savu laiku smerkusi visus iš eilės, o mano nuosprendžio skelbimo metu, net nesulaukusi jo skelbimo pabaigos, vos išgirdus pirmą dalį, spėjo pasmerkti net teisėjus už tokį nuosprendį. Jau nekalbant apie man perkvalifikuotą bylą iš piniginės baudos į laisvės atėmimą likus 3 dienoms iki rinkimų. Arba V. Landsbergio pasisakymas apie teismą: „teismas nekvalifikuotas, nekompetentingas, teismas vykdantis politinį užsakymą, teismas korumpuotas – nupirktas“. Jam už tai ordinas, man už pagrįstą teismo kritiką – byla ir bausmė. Liberalų kyšininkavimo įkarštyje abu jie nusišalino nuo bet kokių komentarų, lyg nieko nebūtų įvykę.

Socialdemokratai su premjeru A. Butkevičiumi priešakyje, A. Sysas ir kiti, liberalų kyšininkavimo istoriją beveik pavadino šou ir ne visai rimtą. Nors mano atveju, kai man dar nebuvo pareikšti jokie įtarimai, reikalavo atsistatydinti iš partijos pirmininko posto.

Konservatoriai su A. Kubiliumi priešakyje ir partijos pirmininku jaunuoju G. Landsbergiu, išreiškia visišką pasitikėjimą į kyšininkavimą įklimpusiems liberalams, ir sveikina E. Masiulį, ir ragina mokytis iš jų modernios politikos.

Politologai ir komentatoriai, kaip sporto varžybose kas greičiau, irgi sveikino jo poelgį, ir taip pat ragino iš jų mokytis kitiems šiuolaikiniams politikams. Na, o patys liberalai – akrobatai, taip sukosi, kaip tikrame cirke, šitą kyšininkavimo istoriją pristatydami kaip ypač modernų politinį įvykį, iš kurio turi dabar mokytis visi kiti politikai, o ypač jauni. Jie visi palaiko E. Masiulį, myli jį, sveikina, linki jam sėkmės, lyg Eligijus būtų prisijungęs prie tarptautinės komandos, kuri dabar ruošiasi skristi į Marsą. Nors visi puikiai žino, kam tie pinigai buvo skirti, bet padarys viską, kad apsaugotų nuo to partiją ir save.

Mielieji!!! Jūs visi, pradedant nuo Prezidentės, šią savaitę, taikant net ne dvigubus, o šimtus kartų skirtingus standartus užkasinėjote savo tėvynę.

Pasirodo, nesvarbu, kad pavogė, svarbu, kad atsistatydino.

Nes jis labai sąžiningas, principingas, bėda, kad sučiupo – juk toks sąžiningas. Daugiau net nesinori nieko komentuoti. Jei ir toliau egzistuos tik protekcionizmas, melas, dvigubi standartai ir lygesniems už lygius – pabaigos valstybes laukti ilgai nereikės. Savo pagarbą jaunai, nepriklausomai valstybei ir jos žmonėms rodžiau savo poelgiais.

Nes ne E. Masiulis, kaip skelbiama, pirmas Lietuvos istorijoje pasitraukia iš visų pareigų, o būtent aš, ir už daug smulkesnį galimą nusižengimą, kuris nepasitvirtino iki dabar: interesų konfliktą viršijant savo įgaliojimus, apie kurį 2005 m birželio mėnesį paskelbė Vyriausioji etikos komisija (VRK).

Tai sužinojau būdamas ministru, grupės vadovu komandiruotėje, Pasauliniame ekonominiame forume, per 5 minutes parašiau pareiškimą VRK, Vyriausybės vadovui A. Brazauskui, Seimo pirmininkui A. Paulauskui ir pasitraukiau iš visų pareigų: ministro ir Seimo nario, nes tikrai galvojau, kad šiuolaikinis, civilizuotos valstybės politikas taip turi elgtis, nors iki rinkimų dar buvo likę ne 4 mėnesiai kaip dabar, o 3,5 metų.

2006 m. gegužės mėnesį, nebūnant jokiu įtariamuoju partijos byloje, nes jie man buvo pareikšti tik vasarą, atsistatydinau iš pa ios populiariausios partijos tuo metu Lietuvoje pirmininko posto. Net pats grįžau į Lietuvą, pranešęs teisėsaugai datą ir skrydžio laiką. Iki rinkimų buvo likę dar daugiau nei vieneri metai. Neturėjau jokių mandatų, pareigų ir imunitetų. Tuomet jau buvo galima buvo laisvai užbaigti tą buhalterijos bylą, bet matyt valdžios norai buvo kiti.

Eligijau, nesiruošiu tavęs niekaip vertinti ir smerkti, nes neturiu tam teisės, tuo labiau tavo padėtis ir taip nepavydėtina. Sakau tai be jokio sarkazmo, nors žinau šiek tiek daugiau apie tave nei skelbiama žiniasklaidoje. Nes ir Prezidentė tavo ministravimo metais privačiuose pokalbiuose kalbėjo, kad esi pats korumpuotiškiausiais ministras. Matyt operatyvinių žinių turėjo nemažai. Nors dėl manęs tu draskei savo akis ne vieną kartą, bet pasirodo jos pas tave patį buvo labai jau „kiauliškos“.

Šiandien mano filosofija kitokia: ne smerkti, o padėti. Tad kviečiu tave į savo geriausią pirtį pasaulyje: išvanosiu, išmokysiu, kaip reikia atsiklaupti prieš tiesą, sąžinę ir Dievą, ir tai tikrai padės. Nes pats taip darau.

Komentarai (rašyti komentarą)
 • dunis    2017-03-12 00:51         

  Gana, paskutinių 16m. tamstos indėlis į Kėdainius davė rezultatą, trys baisios tragedijos per vienerius metus….

 • Anonymous    2016-10-20 09:17         

  Na ir kaip but uz borto? Kai marionetes ilgas rankas parode!

 • veisis    2016-07-11 10:25         

  kam ta sovietini isgama dar reklamuojate jis lietuva ei galetu tai su sudais sumaisytu vagis parsidavelis sovietpalaikis kitaip jo apibudinti negalima ,reikia jo prisivogta turta zmonems isdalyti o ji isvyti pas sovietus

 • arturas    2016-07-05 23:41         

  saunuolis Viktorai viska teisingai mastai ir supranti linkiu sveikatos ir stprybes viems iki taves toli eik pirmyn (sila pravde)

 • Dalia Marija Gerulaitiene    2016-07-04 18:05         

  Puikus straipsnis. gerbiu p. Uspaskich. Tikrai, kaip cia kazkas jau parase ‘”Dėl sumanumo išstumtas iš politikos”…

 • vitka    2016-07-03 09:46         

  dar lietuvoi daug debilu kurie tiki musu politikam

 • VAMZDIETS TAU VIKTORAI    2016-07-03 01:30         

  Manau del brolio, jis tau daug padejo, taciau per ji is LR politikos tave istiurino. Kam tau MSKAVA, jei suki varkes su LTUVA?

 • uspaskiui    2016-06-19 23:42         

  Uspaski, dink iš akių

 • pompusecka    2016-06-11 21:02         

  Baikit su tais komentarais,kol kas niekas nepasikeite ir nepasikeis,tik lieka paistalai ir tolimesne nezinomybe…

 • Aldona    2016-06-10 19:04         

  Gerb. Viktorai
  Aš Jus gerbiu, kaip tikrą politiką. Mūsų politikėriai Jūsų nevertino, puolė Jus, kaip įmanydami, bet pasirodo Jus stipresnis už juos visus. Kai matai, kaip toleruojama didžiajam kišininkui -Masiuliu, gėda visai Lietuvai, net nesinori ir kalbėti….Viktorai buk stiprus ir toliau. Gaila, kad nebedalyvaujate viešai politikoje. Manau ateis laikas ir vėl sugrįšite….

 • vika    2016-06-10 18:12         

  Labai daug tiesos šiam straipsnyje

 • Alda    2016-06-10 09:36         

  Viktoras – sumanus politikas. Dėl sumanumo išstumtas iš politikos. Konservatoriai įsitikinę, kad į valdžią tinka tik visai niekam netinkami, sugebantys vien intriguoti, sudirbti, sumenkinti, išniekinti sumanius ir padorius veikėjus. Kokią šalį gali sukurti dešinieji, be sąžinės kontrolės?

 • Anti...    2016-06-08 18:11         

  Svolačius

 • Gėda    2016-06-07 17:16         

  Tikra tiesa,
  Viktorai grįžkit į Lietuvos politiką!

 • ose    2016-06-05 18:11         

  Viktorai,tik nereikia musu durninti ir priedo moralizuoti,kad nepasodino,skaityk tau gerai,o tokius kaip pats ir panasius kaip Masiulys su tavo snaca panca Gapsiu-bausti ir grieztai nes jus esate tie kurie privalo rodyti pavyzdi.

 • vidas    2016-06-01 23:28         

  masiulis vare ant taves viktorai,kai tave laidojo teismuose, tu varei ant prezidento rolando pakso,kai vyko prezidentinis perversmas, jus visi vieni ant kitu varot..nieko naujo viktorai nepasakai..jus del valdzios ir garbes pasiryze vieni kitiems gerkles perkasti..

 • Rimas    2016-05-28 08:22         

  Kaip mes gyventume be musu mylimo viktoro agurku ?

 • Nezinau    2016-05-27 04:32         

  Pridursiu. Dabartine seimo dauguma karta renge suvaziavima karkleje pagal galiojancius istatymus triuksmas gali buti iki 22:00 nebent yra suderinimai su savivaldybe ir gauti leidimai. Spekit ka, “tusofke”buvo tokia, kad uz 5 km girdejos kaip cia pat. pasiteiravau atitinkamu instituciju ar leidimas yra sake ne, kvieciau 112 bet nieko. juk ten isrinktieji selo… o man i darba is ryto zombio akimis reikejo vaziuot.

 • Nezinau    2016-05-27 04:28         

  Nebeaisku man jau niekas… Viktoras tiesa sako. Juk ji tai vos ne akmenimis apmetyti gatavi buvo tie patys, kurie dabar purva kapstosi. Ir man visai nesvarbu, Prisidirbot- srebkit. Kodel mes paprasti zmones turim kentet del tokiu kaip ponia melynu kostiumu? ar vyras sloviko dugnais pasipuoses? Nezinau uz ka balsuot bet zinau uz ka nebalsuot.

 • zb    2016-05-24 15:02         

  Gaila ponas Viktorai,kad Jus nebedalyvaujat politiniam gyvenime.
  ,..gaila.Jeigu jau Jus neatradot jegu eit toliau,tai kas ju atras???Nesvarus Lietuvoj dalykai darosi!!Paprastam zmogui aiskiai matosi!Tik nebera tu kovotoju.del geresnio gyvenimo,..visi issibarste kas kur,arba pavieniui drasos neuztenka tiesai pasakyti.Taip ir klamposime tamsos , purvo ,skurdo balose.???

 • Redas    2016-05-24 12:23         

  Reikia susimoketi uz sautuvus….

 • angelė    2016-05-23 17:01         

  Visada žavėjausi Viktoro kaip politiko protu,mokėjimu suburti žmones,ir varbiausia- jo padorumu.Visi puolimai prieš jį buvo tiesiog baimė dėl neabejotino populiarumo tarp eilinių piliečių,kad nebūtų galimybės jį rinkti į aukštus postus.Balsuočiau už DP,jei nebūtų pasitraukęs gerb.V.Uspaskich.Dabar jau ne…

 • Jūratė    2016-05-23 16:52         

  Kad ir kas ką galvotų yra straipsnyje tiesos…

 • Leonidas    2016-05-20 14:19         

  Viktor bravo!

 • Jurgis    2016-05-20 14:07         

  Vyktaras maladiec

 • Rinkėjas iš Pavieniškių    2016-05-20 11:47         

  Raikia vykti i Maskva, ten arganizoti spec. kanferencijas ir sliapiantis už FSB skėčio baditis špigomis. Dar irašiti daina su Irma.

 • x    2016-05-20 09:41         

  Čia grynai mano nuomonė, kai buvo planuojama įkurti Visuomį, tai kai kas labai aktyviai reiškėsi, kad būtų visos urėdijos sujungtos į Visuomį – vieną įmonę ir būtų daug, labai daug urėdijose dirbančių kaimo žmonių paleisti į gatvę. Man šitas labai nepatiko, todėl manau, kad lazda turi du galus. Nekask kitam duobės, nes pats įkrisi.

 • eik tu senas ir    2016-05-20 09:03         

  prasmirdes arkly ant lytinio organo.. tau dar toli kaimieti bristi i sviesa.. tiksliau tu jau niekada nebeisbrisi is savo kanalizacijos

 • senas A    2016-05-19 14:16         

  respect, Victor!!⛅

Rašyti komentarą

Jūsų vardas*:

Jūsų komentaras*:

* pažymėti laukeliai turi būti užpildyti

Svetainės administratoriai neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai. Informuokite apie netinkamus komentarus info@uspaskich.eu.

Rinkimai 2015

ALDE