fbpx

V.Uspaskich dėl Mobilumo paketo kreipėsi į Europos Parlamento prezidentą 2019-02-12

Teksto dydis: mažinti | didinti

Europos Parlamento (EP) narys Viktoras Uspaskich pasirašė kreipimąsi į EP prezidentą Antonio Tajani, kviesdamas įvertinti prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo priėmimo procedūras ir užtikrinti, kad šis Lietuvos vežėjams itin svarbaus dokumento priėmimo procesas vyktų skaidriai, neapeinant ir neigiamų EP Transporto komiteto išvadų.

Su panašiu laišku į Europos Parlamento prezidentą vasario 5 d. kreipėsi ir Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Vengrijos ir Bulgarijos susisiekimo ministrai.

„Vadinamasis mobilumo paketas, kuris gali neigiamai paveikti ne tik Lietuvos, bet ir daugelio Vidurio Europos šalių vežėjus, jau kelis kartus žlugo balsuojant tiek plenarinėse EP sesijose, tiek ir parlamento Transporto komitete, tačiau Vakarų Europos valstybių delegacijos ir toliau bando šį klausimą stumti buldozeriu, apeinant galiojančias procedūras. Su kitais EP nariais laišku kreipiamės į A.Tajani, prašydami įvertinti situaciją ir kviesdami, kaip to reikalauja reglamentas, dėl Mobilumo paketo pirmiausia susitarti Transporto komitete“, – sakė V.Uspaskich.

Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai (ALDE) priklausantis Lietuvos europarlamentaras pabrėžė, kad kartu su kitų suinteresuotų šalių atstovais sieks, kad kontraversiški Mobilumo komiteto klausimai nebūtų skubinami, net jei tam reiktų derybas perkelti į kitą Europos parlamento kadenciją.

Pirmoji pergalė pasiekta

Pirmoji, nors ir nedidelė, pergalė dėl Mobilumo paketo klausimo buvo pasiekta praėjusį ketvirtadienį, kai EP politinių grupių pirmininkų sueiga nusprendė atidėti Mobilumo paketo svarstymą bent iki kovo mėnesio. Vasario 14-ąją, kai frakcijų pirmininkai susirinks dar kartą, tikimasi, kad šis klausimas gali būti nukeltas ir į balandį.

„Mobilumo paketo klausimą mums pavyko išryškinti ir į diskusijas įtraukti vis daugiau Europos Parlamento narių. Tokiu būdu darome viską, kad atskiroms suinteresuotoms grupėms nepavyktų šio labai svarbaus klausimo skubotai prastumti paskutiniuose šios kadencijos EP posėdžiuose. Esu įsitikinęs, kad Europos Parlamento nariai turi įsigilinti į problemą visapusiškai, suprasti, kad siūlomi vienpusiški sprendimai gali iškraipyti konkurenciją ir būti žalingi daugelio ES valstybių vežėjams“, – sakė V.Uspaskich.
Iki naujų rinkimų yra linkusios 4 Europos parlamento sesijos.

Smogtų Lietuvos vežėjams
V.Uspaskich pabrėžė, kad toks Mobilumo paketas, koks yra siūlomas dabar, labai neigiamai atsilieptų Lietuvos vežėjams.

„Transporto sektorius sukuria 12,7% Lietuvos BVP, todėl aš pasisakau ir pasisakysiu prieš bet kokius sprendimus, kurie darytų didžiulę žalą šiam mums labai svarbiam sektoriui. Mobilumo pakete dabar dominuoja didžiųjų Vakarų Europos valstybių pasiūlymai, o priimti juos bandoma buldozeriniu principu“, – sakė V.Uspaskich.

Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ atstovai pastebi, kad dabartiniai Mobilumo paketo siūlomi sprendimai yra orientuoti į daug gaminančias ir daug vartojančias valstybes, kurie sukurtų sudėtingas sąlygas ES vežėjams, ypač iš Europos Sąjungos pakraščių valstybių. O tokie sprendimai, kaip reikalavimas periodiškai (pagal dabartinius siūlymus – net kas savaitę) į Lietuvą grąžinti kitose šalyse dirbančius vilkikus, gali nulemti Lietuvos vežėjų pašalinimą iš ES transporto rinkos.

Rinkimai 2015

ALDE