V. Uspaskich: „Kodėl ES ir Lietuvos lyderiams Ukrainoje žudomi žurnalistai nėra labai svarbūs?“ 2015-04-20

Rašyti ir skaityti komentarus (66)

Teksto dydis: mažinti | didinti

Praėjusią savaitę Ukrainoje įvyko net keturios rezonansinės žmogžudystės: naktį iš balandžio 12 d. į 13 d.  buvo nužudytas leidinio „Obkom“ įkūrėjas Sergejus Suchobokas, balandžio 15 d. — leidinio „Netešinskij vestnik“ vyriausioji redaktorė Olga Moroz ir buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas Olegas Kalašnikovas, balandžio 16 d. — žurnalistas Olesis Buzina. Nužudytieji buvo aktyvūs visuomenės veikėjai, žurnalistai rašė politinėmis temomis, nuolat ir intensyviai domėjosi gimtojoje šalyje vykstančiais procesais. Visi, išskyrus O. Moroz, buvo nužudyti pačioje Ukrainoje širdyje — sostinėje Kijeve. Pranešimai apie šias žmogžudystes sudrebino Ukrainą ir visą pasaulį, tačiau tiek Lietuvos, tiek visos Europos Sąjungos (ES) vadovai šių įvykių … nepastebėjo.

Paprastai, kai kurioje nors šalyje, ypatingai Rusijoje ar Baltarusijoje įvyksta tokios nelaimės, ES vadovai, o ypač Lietuvos valdžia ir veidmainiai politiniai veikėjai, smerkia nužudymus, pareiškia užuojautą mirusiųjų artimiesiems ir šeimoms, šalies vadovai raginami kuo skubiau ištirti žmogžudystes ir išsiaiškinti jų užsakovus bei vykdytojus. Kai kas, net nesulaukęs tyrimo atomazgos, skuba pareikšti, kad šalies, kurioje vyksta nusikaltimai prieš žurnalistus ir politikus, lyderiai nesugeba apsaugoti savo piliečių, o gal net ir patys užsako šiuos nusikaltimus. Tačiau panašu, kad Ukrainos žurnalistai, reiškiantys kitokią nuomonę, nėra tokie svarbūs ES ir Lietuvos lyderiams — todėl juos galima žudyti, mat šį kartą, net po keturių žmogžudysčių, įvykusių per keturias dienas, niekas taip ir nesugebėjo garsiai ir aiškiai išreikšti savo pozicijos dėl šių įvykių.

Ar tai reškia, kad Ukrainai galioja kitos taisyklės? Ar tai reiškia, kad šioje šalyje galima perimti valdžią nekonstituciniu būdu, čia galima šaudyti politinius veikėjus, žurnalistus, kurie turi kitą nuomonę? Nesvarbu kas vyksta šalyje, svarbu, kad valdžia pasakytų, jog nori į ES ir tada į tam tikrus įvykius galima žiūrėti pro pirštus bei užmerkti akis net į žmogžudystes? Dvejopas žmogaus teisių interpretavimas ir žmogžudysčių toleravimas iš ES ir Lietuvos lyderių pusės yra visiška veidmainystė ir ėjimas į kompromisą su savo sąžine.

Todėl noriu pareikšti užuojautą Sergejaus Suchoboko, Olgos Moroz, Olego Kalašnikovo bei Olesio Buzinos artimiesiems ir draugams bei raginu Ukrainos valdžią kuo skubiau, skaidriai ir sąžiningai ištirti šiuos nusikaltimus bei nubausti kaltuosius.

Darbo partijos laikinasis ir garbės pirmininkas,

Europos Parlamento narys

Viktoras Uspaskich

Komentarai (rašyti komentarą)
 • Deivis    2015-07-10 16:08         

  Viktoras vienas is normaliausiu politiku, respect.
  O kad rupinasi Ukrainos zurnalistu teisiu pazeidinejimu, tai tikrai pagirtina, daugeliui kitu , tokie dalykai nerupi

 • Donatas    2015-07-10 16:07         

  Viktoras vienas is normaliausiu politiku, respect.
  O kad rupinasi Ukrainos zurnalistu teisiu pazeidinejimu, tai tikrai pagirtina, daugeliui kitu , tokie dalykai nerupi

 • janis    2015-07-01 16:59         

  Ar tas ‘Viktoras’ isigilino – kas tie zurnalistai? Kur jie dirbo? Kodel lindo ten kur galima gauti gala? Tegul Porecenkova indeli nenuraso?

 • ddd    2015-06-30 23:36         

  Viktoras tikrai tas ‘šventasis’ turiis turi teisę apeliuoti į kitų žmonių sąžinę ir ką jau kalbėt apie veidmainystę.

 • jajajajajaja    2015-06-30 22:21         

  koks skirtumas kiek kai euru yra…koks skirtumas kas ukrainoj, beda nelaime kai kedainiuose vikondoj geru sokiu neber…

 • Delfi,    2015-06-28 23:11         

  kiek kainuoja (gauni) kasdieninis Viktoro demonstravimas?

Rašyti komentarą

Jūsų vardas*:

Jūsų komentaras*:

* pažymėti laukeliai turi būti užpildyti

Svetainės administratoriai neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai. Informuokite apie netinkamus komentarus info@uspaskich.eu.

Rinkimai 2015

ALDE