fbpx

Darbiečiai: „Pirma — pensijų kompensavimas, o ne politikų atlyginimai“ 2014-05-04

Teksto dydis: mažinti | didinti

Europos liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) tarybos posėdyje Vienoje viešintys Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys ir Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich teigia, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusieji svarstymai dėl galimų kompensacijų politikams yra socialiai neteisingi ir todėl neįgyvendinami, nes pagrindinis valstybės prioritetas šiuo metu yra sumažintų pensijų kompensavimas.

„Nors Lietuvos ekonomika jau atsigauna, tačiau nesame tokie turtingi, kad galėtume visiems kompensuoti praradimus, atsiradusius dėl krizės. Pagrindinis šios valdančiosios koalicijos ir Darbo partijos tikslas — kuo skubesnė sumažintų pensijų kompensacija. Seime ir Vyriausybėje jau yra priimti atitinkami sprendimai, pensijų kompensavimas turėtų prasidėti šių metų pabaigoje. Todėl mus labai stebina Vyriausybės vadovo svarstymai apie galimybę kitąmet iškelti sumažintų politikų atlyginimų kompensavimo klausimą. Darbo partija yra prieš tokias kompensacijas, nes jos nepriimtinos nei morališkai, nei ekonomiškai“, — sako V. Gapšys.

Seimas jau yra priėmęs Darbo partijos frakcijos inicijuotą nutarimą, kuriuo Vyriausybei pasiūlyta valstybinių socialinio draudimo pensijų ir dideliu mastu sumažintų visų valstybinių pensijų kompensavimą pradėti nuo šių metų. Taip pat balandžio viduryje Seimas priėmė Darbo partijos inicijuotą protokolinį nutarimą, įpareigojantį Vyriausybę pateikti dokumentus, reikalingus Seimo įstatymo projektui dėl pensijų kompensavimo, ir priimti sprendimus dėl minimalios mėnesinės algos padidinimo, iki bus įvesta bendra Europos Sąjungos valiuta — euras.

„Politikai Lietuvoje tikrai neskursta, todėl jų sumažintų atlyginimų kompensavimo klausimas net neturėtų būti svarstomas. Kol nevėlu, privalome atiduoti duoklę labiausiai socialiai pažeidžiamiems žmonėms — pensininkams, kurie savo lėšomis gelbėjo šalį sunkiu metu ir kuriems reikia pinigų čia ir dabar“, — sako V. Uspaskich.

Rinkimai 2015

ALDE