fbpx

Seimas pritarė Darbo partijos idėjai kurti Migracijos departamentą prie Vyriausybės 2015-09-17

Teksto dydis: mažinti | didinti

Seimas po pateikimo pritarė Seimo Darbo partijos frakcijos siūlymui steigti Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Šio siūlymo iniciatorius, Seimo Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas įsitikinęs, kad tokio departamento įkūrimas leis pakelti šalies migracijos politiką į aukštesnį lygį.

„Migracija ir demografija visada buvo skaudi Lietuvos problema. Tačiau jeigu anksčiau mes kalbėjome apie didėjančius emigracijos srautus, dabar turėsime susidurti ir su imigracijos problemomis, o iššūkiai, atsirandantys dėl į Europą plūstančių pabėgėlių, kelia dar daugiau klausimų. Darbo partija į šiuos procesus žiūri strategiškai ir jau dabar matome, kad mūsų šalis privalo turėti instituciją, kuri aukščiausiu lygiu bus atsakinga už Lietuvos migracijos politikos formavimą“, – pabrėžia M. Zasčiurinskas.

Darbiečių parengtose įstatymų projektuose numatoma, kad Migracijos departamentas, kartu su policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei bendradarbiaudamas su valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis, kontroliuos užsieniečių buvimą ir gyvenimą Lietuvoje. Taip pat, įkūrus atskirą Migracijos departamentą prie Vyriausybės, suaktyvės valstybės politika migracijos srityje, šiai institucijai būtų suteikiama daugiau įgaliojimų, jis taptų įtakingesnė institucija, įgyvendinanti šalies migracijos politiką.

„Naujas departamentas turi būti depolitizuotas ir destatutizuotas. Tokia institucija turės dirbti tiek su imigrantais, tiek su lietuviais emigrantais, tiek su mūsiškiais Lietuvoje, nes čia problemų bus daugiausiai. Departamentas turės valdyti ir analizuoti situaciją bei matyti bendrą vaizdą ir tokia naujo mąstymo struktūra reikalinga Lietuvai labai skubiai“, – sako M. Zasčiurinskas.

Rinkimai 2015

ALDE