fbpx

Patvirtinta: buvusi Vyriausybė pedagogams algas apkarpė neteisėtai 2015-10-01

Teksto dydis: mažinti | didinti

Konstitucinis Teismas (KT) priėmė nutarimą, kad buvusios Vyriausybės nutarimas, kuriuo reglamentuojama pedagogų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – Konstitucijai.

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl neteisingo pedagogų atlyginimo nustatymo 2011 m. kreipėsi 10 Seimo Darbo partijos frakcijos narių. Administracinis teismas savo ruožtu kreipėsi į KT.

Anot KT, buvusiai Vyriausybei nustačius biudžetinių įstaigų darbuotojų valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų atlyginimų dydžius ir kitas jų darbo apmokėjimo sąlygas, nebuvo atsižvelgta į tai, kad pagal Konstituciją esminės asmenų, gaunančių atlyginimą iš valstybės biudžeto lėšų, darbo apmokėjimo sąlygos, lemiančios jų darbo užmokestį, turi būti nustatytos įstatymu.

KT taip pat prieštaraujančia Konstitucijai pripažino Švietimo įstatymo nuostatą, kuria Seimas pavedė Vyriausybei nustatyti valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, nenustatęs esminių jų darbo apmokėjimo sąlygų.

„Mums iš karto buvo akivaizdu, kad tuometinio švietimo ir mokslo ministro liberalo Gintaro Steponavičiaus įsakymas yra neteisingas. Sudarytos dirbtinės sąlygos itin smarkiai sumažinti mokytojų atlyginimus. Jeigu visiems biudžetiniams darbuotojams per krizę atlyginimai buvo sumažinti iki maždaug 10 proc., tai pedagogų sumažėjo daugiau nei 30 proc. Buvęs ministras turėtų prisiimti atsakomybę už tokią padarytą neteisybę“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valentinas Bukauskas.

KT nutarimas oficialiai bus paskelbtas 2017 metų sausio 2 dieną – taip siekiama išvengti darbo apmokėjimo trikdžių dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo.

„Keista, kad KT sprendimo įsigaliojimą nukėlė daugiau nei metams. Nepaisant to, džiugu, kad teisingumas vis tiek bus atstatytas“, – siūlo V. Bukauskas.

Rinkimai 2015

ALDE