fbpx

Nepritaria proporcinės rinkimų sistemos įvedimui 2015-10-28

Teksto dydis: mažinti | didinti

Darbo partija nepritaria siūlymams Lietuvoje įvesti proporcinę rinkimų sistemą ir mano, kad turi būti įvykdytas Konstitucinio teismo išaiškinimas dėl rinkimų apygardų ribų keitimo.

„Rinkimų sistemos keitimas – labai rimtas žingsnis šalies politiniame gyvenime. Negalime jo priimti deramai neišdiskutavę, neapsvarstę ir neaptarę su visuomene. Mes pasigedome diskusijų iš proporcinės rinkimų sistemos siūlytojų pusės ir manome, kad 2016 m. skubėti keisti rinkimų sistemą būtų neprotinga“, – teigia Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.

Seime šiuo klausimu paskirtas dirbti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Darbo partija laikosi pozicijos, kad Vyriausioji rinkimų komisija turėtų pakoreguoti rinkimų apygardas pagal Konstitucinio teismo išaiškinimą ir atsižvelgdama į komiteto pasiūlymus.

„Galbūt tikrai atėjo laikas rinkimų sistemos pokyčiams, bet jie neturėtų būti daromi dabartinių Seimo narių, t. y., daryti pokyčius sau. Darbo partijoje turime daug idėjų, kaip galima būtų tobulinti rinkimų sistemą, bet laikomės nuomonės, kad pokyčiai turi būti skirti 2020 m. rinkimams, kad dabartiniai nariai nesidarytų sau palankių sąlygų“, – sako Seimo narys Valentinas Bukauskas.

Rinkimai 2015

ALDE