fbpx

Greitųjų kreditų išdavimas grynaisiais turi būti ribojamas 2015-10-28

Teksto dydis: mažinti | didinti

Darbo partija siekia sugriežtinti greitųjų kreditų išdavimą, todėl pritaria Vartojimo kredito įstatymo pataisoms, dėl kurių Seimas turės apsispręsti lapkričio 5 d. Darbo partijos frakcija ypatingai palaiko šiuos kelis pagrindinius pakeitimus: siekį sumažinti palūkanų normą, uždrausti gauti kreditus nepilnamečiams, išgėrusiems asmenims bei drausti nesąžiningą ir klaidinančią jų reklamą.

„Taip pat vienas iš labai svarbių siūlymų – suteikti kredito vartotojams galimybę kredito atsisakyti per dvi dienas. Juk kartais gerai neapsvarstę pasielgiame taip, kaip mums nenaudinga. Todėl toks siūlymas užtikrintų žmogaus teisę grąžinti kreditą įmonei be jokių papildomų mokesčių“, – sako Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Darbo partijos frakcija taip pat nori uždrausti greitųjų kreditų bendrovėms paskolas žmonėms išduoti grynaisiais ne prekybai skirtose vietose, tačiau panašu, kad kai kurie subjektai į tai reaguoja neigiamai. Partija tikrai nėra nusiteikusi prieš jokią konkrečią kompaniją, tačiau yra įsitikinusi, kad prieš imant ar dalinant kreditą turi būti apgalvojama, o ne elgiamasi impulsyviai. Kreditų įmonės ir toliau galės teikti paskolas, tačiau pinigus turės pervesti bankiniu pavedimu, o ne duoti žmonėms į „rankas“ namuose.

„Mano manymu, paskola žmogui negali būti išduodama bet kur grynaisiais. Mūsų partijos pateiktas įstatymo projektas tikrai padėtų spręsti impulsyvumo skolintis problemą. Žmogus turi teisę skolintis, tačiau skolinamasi suma turėtų būti pervesta į besiskolinančio banko sąskaitą, o ne taip, kad ateitų kokios nors greituosius kreditus išduodančios įmonės specialistas ir įteiktų žmogui pinigus į „rankas“. Namai žmogui – jautri vieta, tad juose jis tarsi yra įspraudžiamas į kampą, neturi laiko ir progos apgalvoti tokio rimto ir įpareigojančio finansinio sprendimo. Kai kurios kompanijos tiesiog tuo naudojasi“, – teigia V. Gapšys.

Darbo partijos frakcija, siūlydama pataisas Vartojimo kredito įstatymui, siekia, kad būtų apsaugota socialiai jautri visuomenės dalis, o greitųjų kreditų verslas taptų atsakingesniu ir efektyviau kontroliuojamu.

Rinkimai 2015

ALDE