fbpx

Darbo partija pritaria siekiui didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį 2015-09-21

Teksto dydis: mažinti | didinti

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis pritaria siekiui didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir sako, kad partijos prioritetas visada buvo Lietuvos žmonių pajamų didinimas, o padidinus NPD, gaunantys minimalią mėnesinę algą, sutaupytų keletą šimtų eurų per metus.

„Tenka apgailestauti, kad mūsų žmonių pajamos toli gražu neprilygsta Vakarų Europos gyventojų pajamoms, todėl turime dėti visas pastangas, kad dirbantys žmonės gautų kuo didesnius atlyginimus ir jiems nereikėtų sukti galvos, kaip išlaikyti savo šeimas, sumokėti mokesčius“, – sako Darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis.

Politikas pabrėžė, kad Seimo Darbo partijos frakcija jau yra užregistravusi Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama NPD padidinti nuo 166 eurų iki 325 eurų (tokia šiuo metu yra minimali alga).

Jei ši įstatymo pataisa sulauks palaikymo Seime ir bus priimta, minimalią mėnesinę algą uždirbantys ir kas mėnesį po 25,22 eurus gyventojų pajamų mokesčio mokantys žmonės, jo mokėti nebeprivalės. Tokiu būdu daugiau kaip 240 000 Lietuvos gyventojų, gaunančių minimalią mėnesinę algą, pajamos per metus padidėtų daugiau kaip 302 eurais.

Rinkimai 2015

ALDE