fbpx

Darbo partija palaikė naująjį socialinį modelį 2015-10-14

Teksto dydis: mažinti | didinti

Spalio 15 d. Seime po pateikimo priimtas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaujamos Darbo partijos deleguotos ministrės Algimantos Pabedinskienės, naujasis socialinio modelio projektas. Darbo partijos frakcijos nariai vieningai palaikė įstatymų paketo pateikimą.

„Naujasis socialinis modelis yra sunkaus Darbo partijos deleguotos socialinės apsaugos ir darbo ministrės triūso rezultatas. Ministrė nuveikė milžinišką darbą ir padarė tai – ko dar nei vienas ministras nesugebėjo padaryti, t. y., reformuoti atgyvenusius darbo santykius ir socialinį modelį. Tai didelis pasiekimas“, – sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Ilgų diskusijų visuomenėje susilaukęs projektas pereina į paskutinę svarstymo fazę – dėl jo turės apsispręsti Seimas. Po pateikimo priimtas naujasis socialinis modelis „keliauja“ būti apsvarstytas komitetuose.

Trišalė taryba, derindama darbdavių, darbuotojų ir Vyriausybės pozicijas dėl daugumos socialinio modelio nuostatų, iš 266 straipsnių sutarė dėl daugiau nei 85 proc.

„Atrodo, kad Trišalė taryba nemaža dalimi klausimų sutarė, jeigu iš tiesų yra taip, Seimui belieka tik juos patvirtinti“, – mano V. Mazuronis.

Likę tik keliolika klausimų, dėl kurių galutinį sprendimą turės priimti Seimo nariai. Svarstant Trišalėje taryboje nesuderintas socialinio modelio nuostatas, Darbo partija visiems Seimo nariams siūlo vadovautis „saugumas už lankstumą“ principu.

„Tikimės, kad Parlamentinės partijos Seime vadovausis būtent šiuo principu, nes jis leidžia patenkinti tiek darbuotojų, tiek darbdavių interesus. Niekas neturi nukentėti dėl naujojo socialinio modelio. Skandinavijos ir kitų šalių patirtis rodo, kad tai suderinti įmanoma. Darbdavių geidžiamas Darbo kodekso lankstumas turi būti atitinkamai kompensuotas per naujų gerai apmokamų darbo vietų atsiradimą ir per likusias socialinio modelio dalis: garantinį fondą, išmokas, perkvalifikavimo kompensavimą, pensijų dydį ir t.t.“, – teigia. V. Mazuronis.

Partijos nuomone, naujasis socialinis modelis pritrauks papildomų užsienio investicijų, didins gyventojų užimtumą ir paskatins atlyginimų augimą.

Rinkimai 2015

ALDE