fbpx

Kol kas tai nėra žmonių pajamas didinantis biudžetas 2015-10-20

Teksto dydis: mažinti | didinti

Seime svarstomas 2016 m. valstybės biudžetas. Nepaisant to, kad kitų metų biudžetas yra pakankamai solidus ir rimtai paruoštas bei jame numatytos lėšos kultūros, meno darbuotojų bei socialinį darbą dirbančių darbuotojų atlyginimams didinti, Darbo partija, kaip koalicijos partnerė, sieks, kad kitąmet iki 6 proc. būtų padidintos pensijos, iki 5 proc. mokytojų ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, o minimali alga pasiektų 437 eurus.

„Vyriausybės pateiktame biudžete kol kas neatsižvelgiama į mūsų išsakytus siekius – jis nuviliantis mažiausiai uždirbančius. Šalies ekonomika jau viršijo ikikrizinį lygį, o mes esame skolingi savo piliečiams, kurie krizę ištvėrė sunkiai, bet pasiaukojamai. Todėl tikimės ir kviečiame koalicijos parnerius rasti išmintingus ir mažiausias pajamas gaunančių žmonių interesus ginančius sprendimus“, – sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Partijos pirmininkas V. Mazuronis pabrėžė, kad statutiniai pareigūnai ir švietimo darbuotojai Lietuvoje uždirba kone mažiausiai visoje ES, o visų kitų dirbančiųjų atlyginimai – taip pat ES statistikos dugne.

„Nematau jokio kito valstybės tikslo, kaip tik siekti atlyginimų ir pensijų augimo. Suprantama, kad valstybėje yra daug svarbių reikalų ir sprendimo reikalaujančių problemų, bet algos ir pensijos niekada neturi dingti iš prioritetinių užduočių sąrašo. Be to, reikia suprasti, kad padidėjus gyventojų pajamoms, padidės ir jų perkamajai galiai, augs ir prekių bei paslaugų vartojimas, kuris skatins BVP augimą ir didins pajamas į valstybės biudžetą“, – teigia V. Mazuronis.

Rinkimai 2015

ALDE