fbpx

Darbiečiai palaikė Prezidentės veto dėl Visuomenės informavimo įstatymo pataisų 2015-09-22

Teksto dydis: mažinti | didinti

Darbo partija, apsvarsčiusi Prezidentės veto dėl Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, leidžiančių politinėms partijoms kontroliuoti žiniasklaidos priemones, nutarė jam pritarti, tačiau kartu pateikti savo pasiūlymus dėl įstatymo tobulinimo, mat šiuo metu pateiktos pastabos yra nepakankamos tam, kad būtų visiškai išvengta žiniasklaidos politizavimo.

„Prezidentės signalas Seimui dėl Visuomenės informavimo įstatymo pataisų yra teisingas ir aktualus, tačiau manome, kad šis klausimas turėtų būti išanalizuotas giliau ir paruoštas visas paketas pasiūlymų, ribojančių partijų, politikų ir su jais susijusių interesų grupių galimybes kontroliuoti ir įtakoti žiniasklaidos priemones“, – sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Pasak V. Mazuronio, šiuo metu yra neišspręsti klausimai dėl politikų valdomų žiniasklaidos priemonių, dėl su politinėmis partijomis susijusių organizacijų veiklos visuomenės informavimo srityje, dėl žurnalistų dalyvavimo politinėje veikloje ir t.t.

„Ketiname aptarti susiklosčiusią situaciją su Lietuvos žurnalistų sąjunga, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, žiniasklaidos atstovais bei kitomis suinteresuotomis institucijomis ir pateikti visą paketą pasiūlymų dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimų. Neabejojame, kad šiame procese pirmiausia turime vadovautis pamatiniais visuomenės informavimo priemonių principais, t.y. siekti skaidrumo, nešališkumo ir objektyvumo“, – sako V. Mazuronis.

Rinkimai 2015

ALDE