fbpx

D. Mikutienė: „Darbdavio socialinės iniciatyvos turi skatinti darbuotojo motyvaciją”

Teksto dydis: mažinti | didinti

Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė užregistravo Įmonių socialinių iniciatyvų skatinimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama paskatinti įmones imtis įvairių socialinių iniciatyvų didinant darbuotojų motyvaciją sveikai gyventi. Po šiuo įstatymų paketu pasirašė 61 Seimo narys. Birželio 21 dieną Seime įvyks jo pateikimas. Šis projektas buvo pristatytas Nacionalinėje sveikatos taryboje ir Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdyje.

„Tam, kad įmonė priviliotų ir išlaikytų gerą darbuotoją nebeužtenka pasigirti laiku mokamu atlyginimu, todėl sąmoningi darbdaviai siūlo ir papildomas socialines garantijas. Be to, vis blogėjantys visuomenės sveikatos rodikliai, darbo vietoje patiriamas stresas, profesinės ligos ir kritęs darbingumas atsiliepia ir įmonių veiklai. Įvykdžius prevencines priemones darbuotojo gerovei užtikrinti, tokias kaip sveikatos, apgyvendinimo užtikrinimas, poilsio ar transportavimo paslaugos, išloš ir darbuotojas ir darbdavys. Juk labiausiai motyvuoti darbuotojai dirba našiausiai, o įmonė džiaugiasi rezultatyviu darbu“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.

Pasak Seimo narės, įstatymų leidėjai turi sukurti įstatyminę bazę, kuri skatintų įmones savanoriškai skirti lėšų saugiai ir švariai darbuotojo aplinkai kurti: užtikrinti gydymo, odontologijos paslaugas, kompensuoti vaistus, užtikrinti maitinimo paslaugas, siųsti darbuotojus į stažuotes ar kursus ir t.t. Taigi kartu su šiuo įstatymo projektu teikiami ir Pelno mokesčio įstatymo, Gyventojų pajamų mokesčio bei Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektai. Jais siūloma skirti mokestines lengvatas įmonėms ir jų darbuotojams bei šeimos nariams, savanoriškai įsitraukiantiems į socialinių iniciatyvų projektus bei paskatinti įmonių socialinę atsakomybę.

„Sveikatą stiprinančios ir sporto paslaugos minimos kai kurių šalių mokesčių įstatymuose. Pavyzdžiui Slovakijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Airijoje šios paslaugos apibrėžiamos kaip pajamų natūra ir jos nėra apmokestinamos fizinių asmenų pajamų mokesčiu. Latvijoje priimtos papildomos mokestinės lengvatos darbdaviams, jei darbdavys darbuotojams perka sveikatos, gyvybės draudimo ar draudimo nuo nelaimingų atsitikimų polisus. Šiose valstybėse taip pat rengiami sveikatingumo skatinimo planai, įvairios sveikos gyvensenos kampanijos. Turime neatsilikti nuo kitų valstybių ir skatinti įmones rūpintis savo darbuotojais taip, kaip tai jau daroma minėtose šalyse. Ypatingai svarbi darna ir geras klimatas kolektyve, darbuotojo motyvacijos stiprinimas bei jo poreikių įgyvendinimas“,- sako Seimo narė D. Mikutienė.

Rinkimai 2015

ALDE