fbpx

2016 m. biudžete iškovojome vietos savo siūlymams 2015-12-08

Teksto dydis: mažinti | didinti

Gruodžio 8 d., darbiečiai palaikys Seime svarstomą 2016 m. valstybės biudžetą, kuriame yra numatyta didinti minimaliausias žmonių pajamas.

„Mūsų nuomone, kitų metų biudžetas yra vienas iš geresnių variantų. Pirmiausia dėl to, kad jame numatyta didinti žmonių pajamas: socialinių darbuotojų atlyginimai vidutiniškai didės 50 eurų, augs kultūros ir meno darbuotojų užmokesčiai, keliamas ir neapmokestinamų pajamų dydis (NPD). Ateinančių metų biudžete nemažai lėšų numatyta skirti ir krašto apsaugai bei policijai. Darbiečiai palaiko šį sprendimą, nes yra įsitikinę, kad žmonės ir jų saugumas – be galo svarbūs“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.

Darbo partija pabrėžia, kad kitų metų valstybės biudžete atsižvelgta ir į Darbo partijos frakcijos pasiūlymus, kaip minimalios mėnesinės algos (MMA) ir mokytojų atlyginimų kėlimas, pensijų didinimas.

„Mūsų partijos prioritetas – žmonės ir jų pajamų didėjimas, todėl labai džiaugiuosi tuo, kad ateinančių metų biudžete iškovojome, jog būtų didinama minimali mėnesinė alga. Darbo partijos pastangomis 2016 m. sausio 1 d. MMA kils iki 350 eurų, o nuo liepos 1 d. – iki 380 eurų. Tačiau tai dar – ne pabaiga, todėl darbiečiai ryžtingai ir toliau eis link galutinio savo tikslo – 437 eurų dydžio MMA“ – teigia K. Daukšys.

Kitų metų valstybės biudžete nepamiršti ir senjorai bei mokytojai. Darbo partijos frakcija kovojo su koalicijos partneriais dėl didesnių jų pajamų ir pasiekė, kad ir mokytojų atlyginimai, ir pensijos būtų didinamos 3 proc.

„Pensijas ne mes sumažinome, bet mes jas padidinsime. Deja, koalicijos partneriai neatsižvelgė į mūsų siūlymą pensijas didinti 6 proc., jas kelti nuspręsta 3 proc. Nors suma nėra didelė, mes padėjome pamatus ateičiai. Darbo partija kovos tol, kol kiekvienas pensininkas pagaliau galės savo rankose pajausti apčiuopiamą, o ne simbolinę sumą“, – sako K. Daukšys.

Rinkimai 2015

ALDE