Viktoras Uspaskich: “Naujos idėjos!” 2018-02-28

Rašyti ir skaityti komentarus (26)

Teksto dydis: mažinti | didinti

2018 m. vasario 23 d. vienas aukščiausių Darbo partijos valdymo organų – prezidiumas, po įvairių pasisakymų viešojoje erdvėje, konstatavo patenkinamą padėtį partijoje ir jau esantis finišo tiesiojoje priėmė paskutinius sprendimus, būtinus sklandžiam suvažiavimo įvykdymui, kuris vyks greitai – balandžio 15 dieną. Prezidiumas bendru sutarimu išreiškė palaikymą mano kandidatūrai į Darbo partijos pirmininko postą ir suteikė įgaliojimą ruošti Darbo partijos programą.    

Todėl nevarginsiu skaitytojų ir mūsų rinkėjų ilgais tekstais bei nesibaigiančiomis idėjomis, kurios dažniausiai lieka popieriuje ar stalčiuose, bet pristatysiu pagrindines mūsų programos nuostatas, su kuriomis turime supažindinti kiekvieną Lietuvos žmogų, argumentuotai įtikinti apie ruošiamų projektų efektyvumą, o gavę žmonių pasitikėjimo mandatą turėsim atlikti tikrą tarnystę, kaip ir priklauso, valdžia – žmogui, bei grąžinti žmonėms pasitikėjimą valstybe ir valdžia.              

Tikiu, kad gavus žmonių pasitikėjimą ir įgyvendinus šias idėjas, Lietuva gaus rimtą impulsą dideliam postūmiui į priekį, pagerės žmonių gyvenimas ir didžioji dalis emigravusių Lietuvos žmonių grįš į tėvynę. Ir vėl prie stalo susirinks visa šeima.

Nenoriu per daug jūsų kvaršinti prisiminimais, bet kai ką verta priminti, nes darbai matosi palyginimuose. Būtent Darbo partija ir aš asmeniškai 2008 m. rinkiminėje programoje ir kituose rinkimuose pristatėm programą, kurią įgyvendinus prasidėtų ekonomikos kilimas, būtų pakelti minimalūs atlyginimai, užtikrintos socialinės garantijos, padidėtų pensijos. Ir to niekas negali nuginčyti, nes ir dabar tai galima pamatyti atvertus mūsų ankstesnes programas. Nors buvom kritikuojami, mušami, niekinami, bet stovėjom ir nepasidavėm. Šiandien galima pasidžiaugti, kad mūsų Darbo partijos programinės nuostatos dėl atlyginimų ir pensijų po truputį pradedamos įgyvendinti.

Taip pat džiugu, kad pradedami nagrinėti mūsų projektai dėl PVM mažinimo maisto prekėms ir kitos panašios idėjos, kurios dar būnant Darbo partijai Seime buvo kuriamos, teikiamos ir registruojamos.

Bet laikas eina į priekį, niekas vietoje nestovi ir šiandien mes siūlom dar efektyvesnius veiksmus, kurie sukurtų pagrindą sparčiam Lietuvos ekonomikos augimui. Juolab, kad šiuo metu valdžioje esantys politikai mūsų projektus priima ne pilna apimtimi, o tai neduoda maksimalios naudos.

Taip, ir mes darėm nemažai klaidų, ir dėl to galima mus kalti prie sienos, bet efektas iš to menkas. Ačiū Dievui, skirtingai nuo kitų, mes sugebam mokytis iš savo klaidų ir šį kartą, įgijus žmonių pasitikėjimą, pritaikysim visą savo sukauptą patirtį. Esu užtikrintas, kad tiek valstybė, tiek kiekvienas Lietuvos žmogus turės didžiulę naudą.

Visų akcentų į vieną straipsnį nesutalpinsiu, todėl jų bus net keli. Čia paminėsiu tik pagrindines sritis, bet plačiau apie jas kalbėsiu kituose straipsniuose – tai yra ekonomika, socialinė politika, švietimas, užsienio politika, savivalda bei kaip atskirą sritį įtrauksiu emigracijos temą ir jos problematiką.

Mano manymu, reikės kurti specialų departamentą, komitetą ar net ministeriją, kuri koordinuotų visų institucijų ir tarnybų veiklą emigracijos klausimais, nes ko bus vertos visos kitos ministerijos, jei nebus kam jų aptarnauti. Emigracijos ir demografinės problemos mūsų šaliai šiandien sukėlė pagrindinę grėsmę ir jas reikia kuo skubiau spręsti. Todėl visos ministerijos be išimties turės dirbti ta pačia linkme, o ne kaip dabar – epizodiškai ir kiekviena sau, neturėdamos aiškios strategijos. Skaudu, bet kiekvienais metais mes prarandam po vieną vidutinišką Lietuvos rajoną ir tai jau ne juokas. Laiko eksperimentams nebėra ir šiandien reikalinga ta valdžia ir tie politikai, kurie galės prisiimti atsakomybę ir išspręsti šią opią problemą. Todėl, ruošiant Darbo partijos programą visose srityse, bus akcentuojama, kaip tai išspręsti.

Nenoriu kritikuoti valdžios, matyt jie tik taip supranta savo pareigas ir atsakomybę. Jie nesiima spręsti pagrindinių mūsų šalies problemų. Ar jie nesupranta, ar nenori, esmės nekeičia, problema tik gilėja, todėl nenoriu girtis, bet mes turim sprendimo būdą ir esame pasiruošę prisiimti šią atsakomybę. Žinoma, mes esame pasiruošę diskutuoti ir su dabartine valdžia, bet tikrai nenorim beprasmiškai gaišti laiko, nes matosi, kad dabartiniams vadovams tai nerūpi. Todėl mes eisim pas žmones ir diskutuosim su jais, pateikdami aiškius argumentus ir sprendimo būdus. Patikės – valio! Mes prisiimame atsakomybę spręsti šį uždavinį ir išspręsim jį!

Šiandien esu visiškai tikras mūsų projektų efektyvumu, todėl galiu dėti bet kokį užstatą ant stalo, nors ir viską ką turiu, kad įgyvendinsiu užsibrėžtus tikslus ir žmonės pamatys apčiuopiamą naudą.

Iš tiesų gera idėja, kad politikai, ne šiaip kažką tuščiai žadėtų, o garantuotų savo neveiklumą, nesėkmę asmeniškai ir savo asmeniniu turtu.

Pirmiausia pradėsiu nuo savivaldos, o likusias nuostatas išsakysiu kituose straipsniuose.

Esame paruošę projektą, kuris įteisins sąlygas ir galimybes savivaldybėms kartu su verslininkais kurti verslo projektus savo teritorijose. Kad tai būtų naudinga ir verslininkams, bus sukurta diferencijuota mokestinė prievolė skirtingiems regionams, pagal poreikį, gyventojų skaičių ir jų koncentraciją. Savivaldybės prisiims infrastruktūros sukūrimo ir kredito aptarnavimo išlaidas. Tai pat verslininkai turės didžiulę naudą, nes investicinio laikotarpio metu nereikės ieškoti pinigų ir jų užšaldyti. Savivaldybės kartu su verslininkais turės pilnai šiuos verslo projektus užbaigti, išbandyti ir objektą išsimokėtinai perduoti verslininkams – jų nuosavybei. Ir jau nuo pirmos dienos, kai verslininkai perims įmonę, pradės dirbti, uždirbti pelną ir iš pelno išpirkinėti įmonę. Tai yra idealios sąlygos. Tokiai idėjai įgyvendinti yra du būdai: arba Vyriausybė suteikia valstybės garantijas, arba – dar geriau – savivaldybei padidina skolinimosi limitą tokiam projektui. Tada savivaldybė atsakingiau ir efektyviau naudos pinigus šiai programai.

Kokia tikimybė, kad į tokius projektus ateis verslas?

Atsakymas – didelė, nes mes atėjom ne su tuščiomis rankomis, o padarę verslo subjektų apklausą. Net patys nesitikėjom tokio susidomėjimo, kai 92% verslininkų patvirtino, kad dalyvaus tokiose programose, jeigu bus pilnai įgyvendintos sąlygos, kurias siūlo Darbo partija.

Kokia nauda rajonui ir jo žmonėms?

Atsakymas – didžiulė! Nes bus sukurtos naujos darbo vietos regionuose, o ne tik dideliuose miestuose. Bus išsaugoti žmonės ir darbo jėga. Sumažės migracija tarp miestų, nes žmonėms nereikės ieškoti darbo dideliuose miestuose, ar emigruoti. Ten, kur pritrūks darbuotojų, pradės grįžti emigrantai, Lietuvos žmonės.

Šiose vietovėse atsiras didesnis aptarnavimo paslaugų poreikis ir kursis naujos įmonės aptarnavimo srityse. Sumažės socialiai remtinų žmonių. Atsiras didesnis švietimo įstaigų ir kultūros objektų poreikis. Padidės gyvenamųjų būstų paklausa. Mažės kriminogeninė situacija.

Toks įstatymo projektas smarkiai vėluoja ir turėjo būti įgyvendintas jau vakar, bet, matyt, šiai valdžiai iki kadencijos pabaigos taip nieko ir nepavyks padaryti.

Kitame straipsnyje pristatysiu kitų sričių programines nuostatas, su kuriomis aš, kaip Darbo partijos pirmininkas, eisiu pas žmones.

Su pagarba

Europos Parlamento narys
Viktoras Uspaskich

Komentarai (rašyti komentarą)
 • jonas alytus    2018-05-31 15:09         

  busiu uz ,jei sumazinsit pensijini amziu ir sutrumpinsit darbo staza.toks koks buvo paskelbus nepriklausomybe.

 • Viktoras grizes    2018-03-31 07:51         

  Gal ta baisu bardaka patvarkytu.

 • Tiesa    2018-03-28 10:11         

  patariu greičiau grįžti į savo tėvynę,ten tikras chaosas,skurdas. Mes turime savo favoritus. Darbo partija ir jos nariai tik sugebėjo lobti,varyti machinacijas,neišlisti iš teismų. Valstybei ir žmonėms nereikalingi nešvarūs ,nesąžiningi źmonės. Dalis tokių prisiglaudė pas Kirkilą,tokioms patijoms tik amžinatelsį. Amen…

 • SKRABALAS    2018-03-28 10:03         

  DP gali laimėti rinikimus ir netgi daugumą, bet turi viską pradėti nuo Viktoro įmonių????? ir žinoma programa, su radikaliomis tendencijomis, verslo atžvilgiu, valdininkijos pertekliui….ir atsiranda milijardai eurų skurdui mažinti..o skurdo mažinimas tai, mažės emigracija, savižudybės, nusikaltimai ir t.t..dėja kito kelio nėra…užtenka 28 m. makaronus kabinti Tautai…nes visi pasiekimai LT tai modernizuota LTSR..viena naujovė, tai daugiapartinė sistema…

 • Тюрина Елизавета    2018-03-11 20:18         

  Королев Агап

 • Algis    2018-03-11 10:53         

  Esu DP nuo jos ikurimo. Maciau koks chaosas buvo kol Viktoras buvo atsitraukes. Mazuroniai, zemeliai ir kt. neaiskus politikai tik suarde partija. Greiciau reikia Viktoro ir viskas sugrys i senas vezes.Pasyvus DP nariai vel isijungs i veikla…,

 • Povilas    2018-03-11 07:11         

  Puikūs patarimai p. Putinui. Sėkmės kelionėje sugrįžtant į tėvynę ir remiant
  būsmą naująjį-senąjį prezidentą, o mes gal apsieisime ir be tokių sugrįžtančių “europalementarų”…

 • Aqrat    2018-03-10 19:22         

  Lietuvai reikalingi drasus zmones, ne tik drasus, bet ir protingi… dabar valdo ne tie kurkuliai, kurie sedi aukstose postuose, o uz ju pasislepe ir snibzdantus i ausi ,kad darytu taip , ar taip… jei tik ne taip, kaip tie inkognito nori pasielgsi, bus likimas Pakso… Sunku bus…

 • ALGIS    2018-03-08 12:20         

  I PENCIJA

 • Saulius    2018-03-07 12:32         

  Tikiu, kad Viktorui Uspaskichui sugrįžus prie Darbo partijos vairo bei įgyvendinus savo programos nuostatas pagerės Lietuvos žmonių gyvenimas ir nors dalis emigravusių Lietuvos piliečių grįš į savo tėvynę – LIETUVĄ.

 • Ina    2018-03-06 19:54         

  Viktoras galėtu gyventi jau ramiai, juk jis užgyvenęs yra sau pilnatvę. Bet jis kol gali, tol dirba, nes nori dar kažką gero padaryti dėl Lietuvos ir joje gyvenančių žmonių. Visada palaikiau ir palaikysiu šitą žmogų su puikiomis idėjomis ir projektais.

 • jonas    2018-03-06 08:44         

  Viktorai gerai kad grįžti nes palaida bala dabar politikoje

 • Viltė    2018-03-05 17:28         

  Visada buvau darbiete ir tuom džiaugiuosi, nes tikiu Darbo partija. O tos naujos partijos ateina ir išeina, nelieka jos.

 • Karbauskis    2018-03-05 17:01         

  Atiduok žemę!

  P.S. Viktorai, nemėgstu Tavęs.

 • Inga    2018-03-05 12:45         

  Reikalingos permainos Lietuvai ir stipri komada partijai, kad suplanuoti darbai būtų atlikti ir tinkamai pristatyti visuomenei, o nenugultų stalčiuje ir kiti galėtų savintis kaip naujus projektus.

 • Pilietis    2018-03-05 12:38         

  Sveikintinas Jūsų noras grįžti ir vadovauti Darbo partijai. Pritariu Jūsų išsakytoms mintims. Pirmyn.

 • Virginija    2018-03-03 15:21         

  Su didžiausia pagarba už Jūsų išsakytas idėjas. Kuo didžiausios sėkmės o mes Jus palaikysime.

 • juozas    2018-03-03 06:16         

  Manau ,galima butu jam leist pabandyt ,nes iki siol visvien viskas arba stovi vietoj arba eina zemyn.Rimtai apgalvojus nei vienoj gyvenimo srity pas mus nera idealios tvarkos, gal but pasiseks

 • Sandra    2018-03-02 13:41         

  Visada palaikiau ir palaikysiu šį politiką, kuo didžiausios sėkmės ir stiprybės :)

 • PIRMYN    2018-03-02 12:51         

  URA!

 • Agneta    2018-03-02 12:12         

  Džiugu, kad programoje bus apimtos problemiškos sritys, kurioms šiuo metu ypač reikia dėmesio.

 • džiugas    2018-03-02 09:00         

  Minčių ir idėjų generatorius. Sėkmės įveikiant pasipriešinimą

 • Virginija    2018-03-02 08:59         

  Žmogus kuris nebijo daiktus įvardinti tikraisiais vardais. Manyčiau, kad jau ankščiau reikėjo grįžti prie partijos vairo.

 • Regė    2018-03-01 20:38         

  Palaikau Jūsų kandidatūrą. Manau, kad atėjo tinkamas laikas grąžinti žmonėms pasitikėjimą ir įgyvendinti savo idėjas.

 • virdzi    2018-03-01 19:47         

  100 proc.palaikymas. Pagarba Jūsų idėjoms ir sėkmės darbuose. Laukiame sugrįžtant

 • Diana    2018-03-01 18:51         

  Sėkmės darbuose ir laukiame sugrįžtant!

Rašyti komentarą

Jūsų vardas*:

Jūsų komentaras*:

* pažymėti laukeliai turi būti užpildyti

Svetainės administratoriai neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai. Informuokite apie netinkamus komentarus info@uspaskich.eu.

Rinkimai 2015

ALDE