V. Uspaskich: „Taiklus šūvis į dešimtuką sukėlė ant kojų visas šutves“ 2015-01-12

Rašyti ir skaityti komentarus (208)

Teksto dydis: mažinti | didinti

Mano paskutinis straipsnis apie meluojantį premjerą susilaukė audringos reakcijos viešojoje erdvėje. Net apdulkėjusį Sakalą ištraukė ir pasiuntė į kovą. Tik jam šį kartą nepavyko išlementi nė vienos savo frazės — visos buvo chaotiškai parinktos iš sufalsifikuotos bylos. Gal apie jį tiek ir užteks, nes tiek ir pakanka jį užsivesti kaip motorolerį, tad greitai išgirsim jo nuomonę ir dėl šio pasisakymo.

Šiame straipsnyje labiau norėčiau pagrįsti savo išsakytas frazes apie premjerą Algirdą Butkevičių. Ir nors seniai sau uždraudžiau veltis į beprasmiškus ginčus, bet premjeras tiesiog pats paprašė pasakyti tiesą apie jį. Niekas kitas juk neišdrįso.

Tai padaryti mane paskatino premjero paskleistas melas apie tai, kad aš šantažavau partiją dėl biudžeto. Galėčiau pasakyti: ministro pirmininko paskleista informacija neatitinka tikrovės. Matot, kiek daug užima vietos, tad geriau vienu žodžiu — melagis! Tik šį kartą remsiuosi ne savo išvadomis, o Amerikos specialistais, psichologais.

Šiuo metu aš esu aukštosios mokyklos psichologijos studentas, todėl man šita tema artima, o pagal studijų tematiką tenka domėtis pasaulinės praktikos eksperimentais. Todėl iš profesinės būsimo psichologo pusės galiu pasakyti — neturiu jokių pykčių. Šaliai reikalingi įvairūs žmonės — ir tokie, ir kitokie. O jeigu rinkėjai savo valia renka sau tokius vadovus, tad ir pykti nėra ko.

Mano tolerancija ir komunikabilumas yra aukšto lygio, o jei kada tiesiai šviesiai išsakau tiesą į akis, tai tą patį linkiu daryti visiems. Nes dėl baimės neišsakyta tiesa žlugdo asmenybę, todėl baimės našta yra sunkesnė už išsakytą tiesą bei jos pasekmes ir niekada nedavė nei valstybei, nei žmonėms naudos. Be to, ji konservuoja problemas, kurios anksčiau ar vėliau vis tiek sprogs.

Tad štai Amerikoje 1970–1980 metais buvo atlikti du eksperimentai, kurie tęsiasi iki šiol. Vienas jų buvo atliktas Harvardo universitete. Prieš 30 metų mokslininkai psichologai vieno kurso universiteto studentų paprašė užpildyti anketas, kurių pagrindinis klausimas buvo: „Greitai baigsite vieną geriausių universitetų pasaulyje, prieš akis visas gyvenimas, gavote elitinį išsilavinimą, ko jūs norite iš gyvenimo? Paprastai suformuluokit savo lūkesčius“. Daugiau nieko.

Anketos buvo surinktos, o po 30 metų eksperimentas pratęstas. Mokslininkai surado kiekvieną gyvą (gyvenime juk viso būna) buvusį studentą ir atliko jų gyvenimo pasiekimų analizę. Kaip jums atrodo, ką jie surado? Ogi vieną įdomų faktą. Studentų, kurie labai aiškiai suformulavo, ko nori pasiekti gyvenime — „Mano planas toks. Mano matymas toks. Mano žingsniai bus tokie. Taškas“, buvo tik 5 proc. iš visos masės, tačiau šių žmonių turtas ir pajamos (Amerika nebūtų Amerika, jeigu viskas čia nebūtų pamatuota doleriais) buvo dešimtys kartų didesni nei likusių 95 proc. kartu paėmus. Kaip jums atrodo, ką tai pasako?

Ar kas nors iš visos Lietuvos gali pateikti nors vieną pavyzdį apie A. Butkevičių, kai koks nors jo pasakytas žodis nepasikeitė per 2–3 artimiausias dienas? Ar yra pateikta kokia nors mūsų premjero idėja, kuri galėtų kaip nors pakeisti situaciją, kad investicinis šalies patrauklumas pasistūmėtų iš 41 vietos į pirmąjį dešimtuką? Ne į 21 vietą, nes jei taip ir nutiktų, džiaugtis bei sakyti — „matai kaip gerai dirba Vyriausybė — pakilom į 21 vietą“ — neverta, nes tai tik savęs apgaudinėjimas. Versle vertinamas tik pirmas penketukas. Retkarčiais dar ir antras — bet tik atsižvelgiant į geografinę ir logistinę aplinką. Visos žemiau esančios šalys solidžiam verslui neįdomios.

Kitas eksperimentas vyko beveik lygiagrečiai. Psichologai kvietė į laboratoriją sėkmingus žmones, kurie daug pasiekė savo gyvenime. Juos domino, dėl kokių vidinių savybių jie pasiekė tokių aukštų rezultatų?

Eksperimente dalyvavo žinomi ir sėkmingi žmonės. Dėl savo šalies postūmių į priekį didelius darbus padarę politikai, verslininkai, sportininkai ir t.t. Ir ką gi atskleidė šitas eksperimentas? Visi žmonės turi tuos pačius vidinius resursus, įpročius, savybes, tačiau yra vienas universalus, kuris vienijo tik sėkmingus asmenis — jie galvodavo viena kategorija — tikslas. Ne kategorijomis, kad aš negaliu, nenoriu, bijau arba tiesiog noriu išsaugoti tai, ką turiu, todėl nedarau, o kategorija kur aš, kaip asmenybė galiu save realizuoti? Kokius uždavinius aš sau keliu? Taip jie turėjo aiškų augantį keliamą tikslą. Štai tokį lyderių mentalitetui būdingą bruožą atskleidė mokslininkai.

Prie kokios kategorijos mentaliteto jūs priskirtumėte mūsų politikus ir mūsų premjerą A. Butkevičių? Atspėkite iš dvejų kartų. Kas Lietuvoje plaukia pasroviui ir galvoja tik apie savo posto išsaugojimą, bet ne apie valstybę, nekelia jokių tikslų, negeneruoja jokių naujų idėjų, o galvoja, kad tik nebūtų blogiau jam? O visa krūva komentatorių prisitaikėlių kaip vienas pataikauja tokiai pozicijai, nes didelė dalis jų gyvena iš tų pačių kišenių. Ką gali duoti toks Vyriausybės vadovas? O juk jis dar svajoja apie prezidento postą! Ir, svarbiausia, gali pasiekti, nes žmonės renka savęs vertą valdžią. Ir tada jau bus neaišku, kas valdys šalį, o svarbiausia — Lietuva ir toliau skęs pelkėje. Emigracija — didžiausia Europoje, savižudybių — daugiausia pasaulyje, o atlyginimai ir pensijos — mažiausi. Štai tokia perspektyva mūsų laukia su tokiais vadovais, bet, kaip ir sakiau, žmonės neturi pykti, nes tuos pačius renka metai iš metų ir turi tai, ką nori.

O dabar aš pristatysiu lyderio sėkmės formulę, kurią didelė pasaulio mokslininkų grupė suformulavo po visų eksperimentų ir analizių. Ši formulė tinka žmonėms, kurie siekia savirealizacijos, o ne paprasto plaukimo pasroviui.

Išanalizavus įvairių sėkmingų pasaulio lyderių biografijas, prieita išvados, kad visi jie turi keturių lygmenų asmenines savybes.

Pirmas lygmuo — norai. Jie gerai žino ko nori ir, svarbiausia, turi drąsos priimti tuos norus, o ne atstumti.

Antras lygmuo — apmąstymai. Jie panaudoja daug energijos savo mentaliniams darbams, apgalvodami savo norus: kaip galima juos realizuoti, kokie būdai, kokios galimybės.

Trečias lygmuo — viešas įgarsinimas, pristatymas. Lyderiai nelaiko savo idėjų mintyse, o eina į sociumą, ieško galimybių, galimų partnerių ir bendraminčių.

Ketvirtas lygmuo — veiksmai. Tikri lyderiai ne tik kalba, bet pradeda veikti. Jie kuria struktūrą, dirba su bankais, su technologais ir t.t.

Jums gali pasirodyti, kad tai yra labai primityvi formulė, tačiau neskubėkite, įvertinsite vėliau. Pabandykite tai pritaikyti sau ir pamatysite, kad beveik 95 proc. žmonių išvis tiksliai nežino, ko jie nori. Mes paprastai egzistuojame sociume, darome kažką tik todėl, kad tai madinga, todėl, kad reikia, bet ne todėl, kad norime. Mes esame versle, nes ten patekome dėl tėvų, draugų, pažįstamų valios. Kažkas politikoje taip pat dėl pažįstamų, draugų, dėl giminių, pagal partijos sąrašą, todėl kad tai yra prestižas ir pan.

Mes dirbame kaip zombiai, vykdome kažkieno užsakymą ir net bijome pagalvoti apie tai, ko AŠ, kaip asmenybė noriu šitame pasaulyje? Kur mano AŠ gali būti realizuotas? Tad, ką mes pastebime pagal šitą pirmą lygmenį — noras? Gerai pagalvojus, tai yra košmaras — gyvenimas plaukia pasroviui, ne jūsų pasirinkta vaga. Nesvarbu, kokį užimi postą ir atrodai patenkintas, bet tai yra savęs apgavystė — jeigu tavo apibrėžimas toks, ar gali būti laimingas, gyvendamas ne savo gyvenimą? NE. (Nors gali ir neprisipažinti, nes jo kaukė storesnė).

Ką gali toks nelaimingas žmogus pasiūlyti valstybei ir žmonėms? NIEKO. (Ar pagal išvardintas savybes jau ką nors atpažinote? O juk tai yra tik pirmas punktas — norai).

Toliau — apmąstymas, tai yra apskritai visos mintys, besisukančios galvoje. Mes apgalvojame kryžiažodžius, įvairius plepalus, kas ką išgirdo, kažkokius filmus, kažką perskaityto laikraštyje, knygoje, kažką pamatyto per televiziją. Mes išnaudojame savo laiką ir savo mentalinę energiją velniai žinai kam, bet tik ne tam, kam reikia — ne tikslo siekimui. Labai geras pavyzdys buvo mano straipsnis apie premjerą, kai visa krūva komentatorių visą savaitę tik apie jį ir tekalbėjo. O kur valstybės reikalai? Kam jie „nafig“ reikalingi, jei norai ne jų, o dar ir apgalvoti turi ką savo, be valstybės. Bet čia dar ne viskas, dar yra 3 ir 4 punktai.

Taigi, viešas įgarsinimas, pristatymas. Sakome vieną, o galvojame kitą. Vaidiname įvairus posėdžius, bet niekada negirdime, ką sako kiti. Turbūt visi galite pripažinti, kad pagaunate save tokiose situacijose, kai klausote žmogaus, bet galvojate apie kitką ir net negirdite, ką žmogus sako. Net save dažnai pagaunu, kai skaitau knygą, o mintys nukeliavo kitur. Būna, ką padarysi. Tačiau apie mūsų premjerą jau pasakos sekamos Lietuvoje. Sako, ateini pas jį į organizuotą susitikimą, nes taip turi daryti politikai, jis žiūri į tave, lygtai ir mato, net ir galva linkčioja, nes taip išmokė viešųjų ryšių konsultantai, bet nieko negirdi — jo mintys kitur, nes ne pagal prigimtį gavo premjero postą.

Galiausiai — veiksmas. Čia dažnai kaip išeis. Paprastai ir žmonės, ir mūsų mylima valdžia reaguoja tik į gyvenimą, nes jų charakteris ir elgesys yra reakcinis. Kai valdžioje pagal charakterio savybes ne lyderiai, jie tik lopo skyles. Jokių naujų idėjų. Tad mes matome visišką išsiderinimą valdžioje, politikoje, užsienio politikoje ir visame mūsų kasdieniame gyvenime.

Atsiprašau, bet psichologijoje tokių savybių ir veiksmų diagnozė pakankamai liūdna — šizofrenija. Ne su džiaugsmu, bet sveikinu visus mus, o tokių, kurių vientisa asmenybė yra visiškai suplėšyta, pagal tyrimus ir paminėtą Harvardo universiteto analizę, yra apie 95 proc.

Tad jeigu mes norime ko nors pasiekti gyvenime, valstybės valdyme, reikia ieškoti lyderio, kuris savyje suvienytų visus keturis paminėtus punktus. Vientisos asmenybės.

Tad dar kartą: NORAS, APMĄSTYMAS, VIEŠAS ĮGARSINIMAS, VEIKSMAS. Ir nė žingsnio į šoną. Tokios yra LYDERIO SAVYBĖS.

Sėkmės formulė — mes pasieksime lygiai tiek, kiek atitiksime šitos sistemos principus. Tai yra lyderio formulė. Naudokitės ja, nes tokios glaustos informacijos apie sėkmę nerasite jokiuose universitetuose. Tikrinkite save, atlikite savo testą ir nustatykite savo galias, galimybes ir, ar verta pradėti, turint vienokias ar kitokias savybes.

Ar ką nors panašaus turi mūsų premjeras? Atsakykite patys ir nepykite, kai daiktai yra vadinami tikraisiais vardais.

Šiuo atveju verta prisiminti Andrių Kubilių. Jis tikrai pridarė daug klaidų, bet toks buvo jo ir jo bendražygių suvokimo lygis. Bet jis turėjo labai aiškų norą — šalies energetinę nepriklausomybę. Kalbėjimas viešai, tegul ir nepopuliariomis temomis, bet jis kalbėjo ir nebijojo, negalvojo apie reitingus. Veiksmai — gal ir ne visada ekonomiškai pagrįsti, bet stūmė juos į priekį. Toks buvo tikslas.

Tačiau kalbant apie dabartinį premjerą, visos jo, kaip lyderio, savybės, yra neigiamos:

 1. Jokio tikslo — kalbu apie valstybę, o ne apie asmeninius premjero norus.
 2. Vieną – kalba, kitą – daro.
 3. Čempionas pagal nuomonių kaitaliojimą.
 4. Jokių veiksmų.

O apie informaciją, neatitinkančią tikrovės, išvis neverta kalbėti — melas ant kiekvieno kampo.

Nepykite premjere, tačiau diagnozė tokia, kokia yra. Tai ne aš, o specialistai psichologai nustatinėja, o aš tik studijuoju.

Su pagarba
Viktoras Uspaskich

P.S. Kitas mano straipsnis bus apie tai, ką reikėtų daryti, kad Lietuva pagal investicinį patrauklumą patektų į pirmąjį dešimtuką.

Komentarai (rašyti komentarą)
 • Dorothy    2017-03-15 12:09         

  yea, and alot of cemetaries all over the world have been covered over – the difference here is that IT WAS 1945 and those people probably didnt think that the VAST MAJORITY of their other historical sites would be DESTROYED. So yea, when Muslims could still get into Al Aqsa Mosque, visit the dome of the rock etc – a cemetary isnt that big of a deal in the grand scheme of thsi;n&#8230g..but WHEN ITS ALL YOU HAVE LEFT…..much different storystay class hophmi, clown.

 • Lynell    2017-03-15 10:02         

  Jag blir galen om jag inte får reda på vem som ligger bakom Ian Hammar!!! Han kan ju inte vara på riktigt!? Är det ett kottoprnjeks? Är det Filip och Fredrik? Snacket måste ju gå bland journalister, kom igen nu Frankie, lite inside tack!

 • Sema    2015-10-27 21:43         

  This site is like a clrsasoom, except I don’t hate it. lol

 • Plechavičiukas    2015-08-09 11:28         

  Dėka bedantės Lietuvos teisėsaugos, užpyskis brakonieriauja Lietuvos finansinėje erdvėje ir nėra prasmės ginčytis dėl jo sėkmingų šūvių finansinėse aferose.- Juk ir taip aišku, kad užpyskiui, dalies rinkėjų valia , leidžiama nemokėti valstybei mokesčių.

 • Skaitytojas    2015-07-28 20:40         

  Nieko cia nuostabaus, kiekvieno nuomone yra priimama skirtingai. Butina atrinkti racionaliausia tiesa is visu nuomoniu ir padaryti savo sprendima ir isitikinima.
  Ivairus uzgauliojimai tai yra oponento zemos kulturos israiska…..
  Kokia yra objektyvi ties juk mes zinome ir mano nuomones pav VBS nepakeis. Aciu….

 • O    2015-03-31 23:16         

  Tai genialusis Uspaskichas – genialusis sukčius. Apsaugok mus Viešpatie, nuo tokių Lietuvos gelbėtojų.

  apsaugok mus viešpatie nuo tokiA

 • esmis    2015-03-28 21:08         

  Gerb Viktorai, ar gali mus palikt ramybeje, ko tau truksta siame gyvenime? Eik tu velniop ir negriauk musu sunkiu darbu susikurto gyvenimo.

 • esmis    2015-03-28 20:53         

  Aciu Dievui Lietuvos zmones pradeda atsikvoset, uz ledus jau NEPARSIDAVINEJA. Jei nors simboliskai uz visas nieksybes Lietuvai Uspaksikas ir Pakasas pasedetu nors puse metu, Lietuva taptu is esmes svaresne. Sekit nors Ukrainos pavyzdziu, uzdekit tiems ponams antrankius Seimo saleje

 • ant    2015-03-26 15:58         

  Ar pilno proto esate , Viktorai? Atrodo teks psigydyti belangj . išeis į naudą ir jums ir Lietuvai .

 • Roze    2015-03-22 13:12         

  Viktorai, jai gali padaryk tvarka nes mūsų Lietuvelei bus galas.Tegul seimo narių vaikai eina ginti Tėvynes , nes jie gerai gyvena.

 • eligijus    2015-03-22 11:23         

  o,kas liecia vagys jai visus isgaudys kalejimuose vietos neliks pradzioje priekija stovincius reik uzdaryt i taip kalejimai perpildyti

 • eligijus    2015-03-22 11:11         

  viktoro zodziose grina tiesa .tik kad kazkodel neleidzia musu zombei reikstis nereikia buti pcihologu kad suprasti.jei zmogus budamas svarsciku gali tiek gyvenime pasiekti vadinasi eina teisingu keliu,o kas liecia vagystes visi vage.50 proc. imoniu vis dar moka algas vokeliuose ,dirba su rusiska salerka ir taip toliau galima vardinti visa diena.bet mato tik viktora nes visi bijo tiesos o kad ji neislistu i viesuma reik kazkuo apkaltinti.versiu banda ir tiek kur paveji ten bega.

 • Robertas    2015-03-18 07:55         

  Blogai dirba policija,jei per tiek metu nesugeba susodint vagiu.

 • kaunietis    2015-03-17 19:59         

  kol policija nesugebes sodinti tu kas vagia is lietuvos ir zmoniu ,tai lietuvoje nieko gero ir nebus,buvo paciupinetas ne vienas bet ne vienas nepasodintas,o milijonu nera,manau zmones patys kalti kad leidzia save skurdinti,ka gali vienas zmogus isrinktas i seima ar miesto taryba kai ten voratinklis supintas jau nuo nepriklausomybes,ar atsiras kada ta jega kuri sugebes ta voratinkli ardyti ,kaltus sodinti,kiti tada pagalvotu,verslas su politika susiriso del pinigu o zmones niekam nerupi,ko visi ten varzosi i ta politika,purvais drapstosi,tik del pinigu,tai toke ta politika ir valdantieji,

 • ai    2015-03-16 22:07         

  Pastabėlė p.Uspaskio opusų rašytojui – labiau priartinkit rašinio stilių prie savo darbdavio žodyno, išsilavinimo…
  O gal tai misija neįmanoma?

 • Jonuks    2015-03-16 08:15         

  O JUsu darbeliai nuo giesmeliu , negi nesiskiria?

 • viktorija A    2015-03-16 07:27         

  ka daryt…, jei tu lyderiu , kitokiu, nera?..nenupieši , gi….

 • ramus    2015-03-15 21:18         

  tuoj baigsis babkės iš tėvynės ir liūlia kebabas iš tokių uspspaksichų

 • yra    2015-03-14 21:16         

  gana nemzai tiesos

 • RUSNĖ    2015-03-13 14:41         

  Malonu pastebėti, kad dažnai kitatautis pasako daugiau tiesos negu savi sukčiai, per daug metų politikoje Viktoras pasakė labai daug tiesos,- bet Butkevičius eurą tai įvedė ir parodė pasauliui, kokie mes skurdžiai, ir pasakė tiesą, kad viduriniosios klasės nėra, na, ne visur jis meluoja.

 • apmastymas    2015-03-13 11:08         

  visi gražiai kalba .bet dirba tik dėl savęs

 • jei    2015-03-13 10:35         

  jei visas tekstas yra rasytas viktoro tai sveikinu ismokus lietuviu kalba

 • fon    2015-03-13 10:23         

  šaudai tuščiais …į runkelius.

 • besimasturbuojantis    2015-03-13 08:10         

  Darbo partijos remėjas..

 • mazvydas    2015-03-12 16:35         

  Kodel griauzinienei tokia prasta kalba, Nepriklausomybes dienos atkurimo minejimui parasete? Tiesiog issityciojote is kaimo motereles. Ne kiekvienas juk skaito “katedras”… Nejau neradote citatos is “senio ir juros”?

 • Anupras    2015-03-12 14:58         

  Tai jau prarado tą savo “cielką”?

 • butu smagu    2015-03-11 11:02         

  kad tokie kaip jus ir visokie paksiai – sestumete i traukini ir vyktumete toli toli, kazkur link menulio, nes Lietuvoje jusu nelabai reikia :)

 • Anonymous    2015-03-09 22:59         

  Ištikrųjų tai liūdna, kad egzistuojame, o ne gyvename.

Rašyti komentarą

Jūsų vardas*:

Jūsų komentaras*:

* pažymėti laukeliai turi būti užpildyti

Svetainės administratoriai neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai. Informuokite apie netinkamus komentarus info@uspaskich.eu.

Rinkimai 2015

ALDE