fbpx

Ekologišką požiūrį į gyvenimą puoselėjantis V. Uspaskich siekia neturėti priešų ir sukūrė sėkmingo Vilniaus viziją 2018-12-25

Teksto dydis: mažinti | didinti

Darbo partijos pirmininkas, Viktoras Uspaskich niekada nebuvo eilinė asmenybė. Kurį tai laiką populiarumo viršūnėje besipuikuojančio politiko veidas bene kasdien šmėžavo įvairiuose žiniasklaidos kanaluose. Tačiau šiuo metu V. Uspaskich daug mažiau laiko skiria savo įvaizdžio formavimui. Vietoje to politikas susikoncentravęs į kitus akcentus: sąmoningo, ekologiško gyvenimo puoselėjimą ir sėkmingo Vilniaus vizijos kūrimą.

Žurnalas “Žmonės”

Puoselėja ekologiją santykiuose su žmonėmis

Nors šiuo metu V. Uspaskich aktyviai ruošiasi rinkiminiam laikotarpiui, jis taip pat stengiasi neapleisti sveiko ir ekologiško gyvenimo būdo filosofijos, kuri apima dienos režimą, sveiką mitybą, sąmoningą savo minčių kontrolę bei dvasinį augimą ir tobulėjimą:

„Didelė šios filosofijos dalis – tai ekologiškas požiūris į gyvenimą. Tai reiškia, kad  mums reikėtų nešiukšlinti ne tik gatvėje, kieme, gamtoje ir visur kitur, bet labai svarbu nešiukšlinti aplinkinių žmonių smegenyse. Šiuolaikiniame pasaulyje, kur vis mažiau energijos skiriama empatijai, o Lietuva išvis pagal Mičigano valstijos universiteto padaryto tyrimą užimą paskutinę 63vietą iš tirtų šalių pagal empatijos – atjautos kitam žmogui kiekį. Pas mus Lietuvoje vyrauja siaubinga netolerancija, nesusikalbėjimas tarpusavy, šis požiūris yra ypatingai aktualus. Ir tenka apgailestauti, tokį požiūrį visuomenei skiepija mūsų prezidentė ir konservatoriai, ir labai smarkiai prisideda žurnalistai – skaldyk ir valdyk. Siekiu gyventi taip, kad neturėčiau priešų, spinduliuočiau sveiką ir harmoningą energiją bei laimę“, – sakė verslininkas.

Sumokėjo sveikatos kaina

Šis pozityvus požiūris į gyvenimą, anot V. Uspaskich, susiformavo ne iš natūralaus augimo – kitaip mąstyti privertė įsisenėjusios problemos ir ligos.

„Retas kuris pakeičia savo požiūrį, gyvendamas laimingą gyvenimą. Dažniausiai keistis priverčia aplinkybės. Aš taip pat susigriebiau tik tada, kai nepadėjo nei tradiciniai vaistai, nei geriausi daktarai, kai žlugo santykiai su šeima, su draugais, kai pradėjau nebesuprasti bendraminčių. Laimei, atradau savo būdus ir išgijau. Šiuo metu nesergu jokia liga ir jau 7-erius metus nevartoju jokių cheminių vaistų“, – teigė pašnekovas. Atsistato santykiai su aplinkiniais, su šeima ir gyvenimas nušvietė kita, laiminga spalva.

Anot Darbo partijos lyderio, liga – tai rimčiausias įspėjimas, ar net prieš paskutinis, kad gyvenime reikia kažką keisti. 

„Žmonės dažnai pradeda ieškoti atsakymų, tik sulaukę šios paskutinio įspėjimo. Išmintingi ieško būdų sau padėti, o dalis žmonių ir toliau ieško kaltų aplinkoje, o ne savyje. Deja, visos problemos yra mumyse. Keblios situacijos mums yra skirtos ne tam, kad ieškotume kaltų, o kad iš jų kažko pasimokytume“, – tikino vyras.

Apie sveiko ir sąmoningo gyvenimo būdo propagavimą V. Uspaskich rašo savo knygoje „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“. Šiuo metu politikas ruošia antrąją knygą, taip pat laisvu metu konsultuoja žmonės kaip išspręsti savo problemas santykiuose, problemas su sveikata ir džiaugiasi kai po konsultacijos žmonės tarsi išskrenda ant sparnų. 

Trūksta ūkiškumo

Ne ką mažiau savo laiko V. Uspaskich skiria susitikimams su visuomene, darbui su savo rinkimine programa į Vilniaus miesto merus.

 „Apie dalyvavimą Vilniaus mero rinkimuose paskelbiau gana seniai, mūsų programa taip pat jau paruošta. Ji nėra utopinė ir populistinė, kaip kiti išsireiškia. Tiesiog miestui reikia ūkiškesnio vadovo ir viskas, kas buvo žadėta kitų kandidatų prieš praėjusius rinkimus ir nepadaryta, bus įgyvendinta: geresnė susisiekimo sistema, tvarkingi kiemai, šiukšlių surinkimo, rūšiavimo ir utilizavimo sistema. Bus visiškai išspręsta problema su vaikų darželiais, kas čia per gėda, pati valdžia agituoja žmones daugiau gimdyti vaikų, bet elementaraus dalyko nesutvarko, ir t.t.“, – aiškino politikas.  

Nemokamas viešasis transportas – ne tik nebus nuostolingas, bet dar ir uždirbs

V. Uspaskich teigia, labai geras pavyzdys, Kaune, atėjo žmogus iš verslo ir pajudėjo reikalai, tad aš žiūriu panašiai, nes taip pat sukūriau panašų verslą nuo nulio, kuris šiandien savo srityje pripažintas geriausiai valdomas po Baltijos regione, lengvai praėjom visas krizes, tad yra pakankamai patirties diversifikuoto ūkio valdyme. Ir deja panašaus kito kandidato kol kas nematau į Vilniaus mero postą. Čia taip pat reikia optimizuoti išlaidas, įplaukas, kadrų politiką, diversifikuoti paslaugų krepšelį, tai yra pasiūlyti naujų paslaugų. Reikšmingiausia V. Uspaskich deklaruojama idėja, jei jis taptų Vilniaus meru, yra nemokamas viešasis transportas: 

Ir tai yra ne tik ekonomika, kuri taip pat pasitvirtina iš praktikos kitų Europos miestų. Bet tai ir ekologija, sveika aplinka, o aš kaip propaguotojas sveikos, ekologiškos gyvensenos man labai svarbu, kad miestiečiai galėtų prailginti savo gyvenimo trukmę ir būtų sveiki.

„Europoje yra apie 200 miestų, kuriuose kursuoja nemokamos viešojo transporto priemonės. Pavyzdžiui, Taline ši idėja įgyvendinta prieš 5 m. Nuo to laiko viešojo transporto populiarumas išaugo, sumažėjo spūstys ir triukšmas, sostinės oras tapo švaresnis. Negana to, iš šios reformos Talinas, atmetus išlaidas, papildomai uždirbo 20 mln. Eur“, – tikino kandidatas į Vilniaus merus. 

Būtinai reikia įvesti nemokamus autobusų maršrutus tarp sostinės ir artimiausių rajonų, kad žmonės, kurie dirba Vilniuje, galėtų nenaudoti savo nuosavo transporto. Tai taip pat yra ekologija ir  laisvesnės stovėjimo aikštelės Vilniuje.

V. Uspaskich teigimu, miestas iš nemokamo transporto uždirbtų dėl to, kad visi norintys juo naudotis, turėtų deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniuje, kad gautų “Vilniečio kortelę”, ir taip į miesto biudžetą „atneštų“ savo gyventojų pajamų mokestį. 

Manau, kad naujai statomi dangoraižiai, nors ir gražu iš vienos pusės ir reikia juos statyti, bet naudos paprastiems žmonėms neduoda. Juolab, jei jie statomi kaip Bankoke – šalia dangoraižio plyti lūšnynas, reikia kalbėti su žmonėmis ir pasiūlyti tokius variantus, kad jie neatsisakytų ir sutvarkytų visus lūšnynus šalia dangoraižių, tada bus kažkokia tai estetika. Reikia sutvarkyti žmonių kiemus, vaikų aikšteles elementariai pagerinti buitį, kokybiškos ir nebrangios komunalinės paslaugos. Turi būti sutvarkyta, kad vanduo bėgtų visiškai sveikas, naudojamas gėrimui ir nebrangus. Patrauklus jaunimui, patogus garbaus amžiaus žmonėms. Tada padidės kiekvieno vilniečio atsakomybė prieš savo miestą, nes išaugs meilė jam“, – samprotavo politikas. O ne svajoti apie kosminius aparatus ir kosmodromus, žmonėms nuo to negerėja gyvenimas.

Reiškia reikia ūkiško, su patirtimi žmogaus – toks aš ir esu.

 Su artėjančiomis šventėmis visus, sveikatos, tolerancijos, harmonijos, laimės ir teisingo naujo mero Vilniui!

Rinkimai 2015

ALDE